Kompetentni lekarze, szybki dojazd

Mediwizyta powstała z chęci niesienia pomocy ludziom chorym w sprzyjającym i wygodnym dla nich otoczeniu domowym. Służymy pomocą w przypadkach nagłych zachorowań, braku możliwości dotarcia do przychodni lub odległych terminów wizyt u dotychczasowych lekarzy. Działamy w oparciu o wyspecjalizowaną kadrę złożoną przede wszystkim z lekarzy medycyny rodzinnej, internistów i pediatrów posiadających kwalifikacje do wykonywania samodzielnych wizyt domowych. Nasi pracownicy przeprowadzają konsultacje w zakresie podstawowym oraz w ramach posiadanych kwalifikacji ustalając na tej podstawie dalszy tok postępowania.

Działamy z empatią

Nasz zespół tworzą lekarze różnych specjalności posiadający bogate doświadczenie w pracy z odmiennymi grupami wiekowymi. Dzięki temu możemy zagwarantować odpowiednie podejście, zarówno diagnostyczne jak i personalne, do wszystkich pacjentów, począwszy od  dzieci, poprzez dorosłych, aż do ludzi starszych. Zapewniamy nie tylko profesjonalną opiekę medyczną, ale również służymy pomocą oraz wsparciem psychologicznym rodzinie i bliskim chorego.

Ponad 10 tysięcy zrealizowanych porad lekarskich

Działamy w branży od 2015 roku i od tego czasu zrealizowaliśmy ponad 10 tysięcy porad lekarskich. Jednocześnie nieustannie dokładamy wszelkich starań, aby świadczone przez nas usługi utrzymywały się na najwyższym poziomie.

Jak się przygotować do wizyty?

Lekarskie wizyty domowe nie wymagają żadnego specjalnego przygotowania. Wystarczy okazać dowód osobisty lub inny dokument tożsamości oraz, w przypadku konieczności wystawienia druku ZUS ZLA, numer NIP pracodawcy. Pomocna będzie też dokumentacja medyczna z dotychczasowego leczenia, w tym wyniki badań, zdjęcia RTG, wypisy ze szpitali oraz wszelkie inne dokumenty, które przybliżą lekarzowi stan zdrowia pacjenta oraz historię choroby.

Przebieg badania

Przeprowadzane w domu pacjenta badanie nie odbiega od tego, jakiemu jest on standardowo poddawany w gabinecie. Składa się na nie badanie podmiotowe, czyli wywiad lekarski, jak również badanie przedmiotowe obejmujące między innymi osłuchiwanie, opukiwanie, pomiar ciśnienia, temperatury itp. Na tej podstawie stawiana jest diagnoza oraz podejmowana decyzja odnośnie dalszego postępowania klinicznego i podjęcia odpowiedniego leczenia. Jeżeli stan pacjenta tego wymaga lekarz podaje na miejscu leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwskurczowe, na nadciśnienie i inne. W razie konieczności wypisuje również receptę lub skierowanie na  badania pomocnicze, a w uzasadnionych przypadkach zwolnienie z pracy lub ze szkoły. Na zakończenie konsultacji lekarz pozostawia pacjentowi kopię karty wizyty domowej z diagnozą oraz zalecanym postępowaniem.

Recepty refundowane

Nasi specjaliści wystawiają recepty refundowane, jednak, ze względu na obowiązek weryfikacji aktualnego dowodu ubezpieczenia, prosimy o przygotowanie odpowiedniego dokumentu i okazanie go lekarzowi w czasie wizyty.

Współpracujemy z najlepszymi

Od samego początku istnienia Mediwizyty dbamy o przemyślany dobór współpracowników. Dzięki temu w gronie naszych partnerów znajduje się między innymi  Medicover, Axa, Allianz, Falck, Mediklinika, Balticmed oraz Fizjoline.