Skip to main content

Kompetentni lekarze szybka realizacja

Mediwizyta powstała z chęci niesienia pomocy ludziom chorym w sprzyjającym i wygodnym dla nich otoczeniu domowym. Służymy pomocą w przypadkach nagłych zachorowań, braku możliwości dotarcia do przychodni lub odległych terminów wizyt u dotychczasowych lekarzy. Działamy w oparciu o wyspecjalizowaną kadrę złożoną z lekarzy medycyny rodzinnej, internistów, pediatrów i innych specjalistów posiadających kwalifikacje do wykonywania teleporad i wizyt domowych. Nasi pracownicy przeprowadzają konsultacje w zakresie możliwie kompleksowym oraz w ramach posiadanych kwalifikacji ustalając na tej podstawie dalszy tok postępowania.

Działamy z empatią

Nasz zespół tworzą lekarze różnych specjalności posiadający bogate doświadczenie w pracy z odmiennymi grupami wiekowymi. Dzięki temu możemy zagwarantować odpowiednie podejście, zarówno diagnostyczne jak i personalne, do wszystkich pacjentów, począwszy od  dzieci, poprzez dorosłych, aż do ludzi starszych. Zapewniamy nie tylko profesjonalną opiekę medyczną, ale również służymy pomocą oraz wsparciem psychologicznym rodzinie i bliskim chorego.

Ponad 10 tysięcy zrealizowanych porad lekarskich

Działamy w branży od 2015 roku i od tego czasu zrealizowaliśmy ponad 10 tysięcy porad lekarskich. Jednocześnie nieustannie dokładamy wszelkich starań, aby świadczone przez nas usługi utrzymywały się na najwyższym poziomie.

Jak się przygotować do teleporady i wizyty domowej?

Nasze konsultacje nie wymagają żadnego specjalnego przygotowania. Wystarczy dowód osobisty lub inny dokument tożsamości z numerem PESEL oraz, w przypadku konieczności wystawienia druku ZUS ZLA, numer NIP pracodawcy. Pomocna będzie też dokumentacja medyczna z dotychczasowego leczenia, w tym wyniki badań, zdjęcia RTG, wypisy ze szpitali oraz wszelkie inne dokumenty, które przybliżą lekarzowi stan zdrowia pacjenta oraz historię choroby.

Przebieg badania

Przeprowadzane w domu pacjenta badanie nie odbiega od tego, jakiemu jest on standardowo poddawany w gabinecie. Składa się na nie badanie podmiotowe, czyli wywiad lekarski, jak również badanie przedmiotowe obejmujące między innymi osłuchiwanie, opukiwanie, pomiar ciśnienia, temperatury itp.
Teleporada z racji braku możliwości kontaktu fizycznego między pacjentem, a lekarzem opiera głównie na badaniu podmiotowym ( wywiadzie ) oraz wizualnej ocenie dolegliwości chorego. Za pośrednictwem e-maila można też skonsultować ze specjalistą wyniki badań, wypisy szpitalne, czy przesłać zdjęcia np. zmian skórnych wymagających oceny.
Po przeprowadzeniu powyższych procedur zarówno podczas wizyty domowej jak i teleporady stawiana jest diagnoza oraz podejmowana decyzja odnośnie dalszego postępowania klinicznego i podjęcia odpowiedniego leczenia. W razie konieczności lekarz wypisuje również receptę lub skierowanie na  badania pomocnicze, a w uzasadnionych przypadkach zwolnienie z pracy lub ze szkoły.

Recepty refundowane

Nasi specjaliści wystawiają recepty refundowane. Dzięki mobilnemu dostępowi do ogólnopolskiego systemu weryfikacji ubezpieczenia eWUŚ, możemy szybko zweryfikować Wasze uprawnienia i wystawić receptę z refundacją.

Współpracujemy z najlepszymi

Od samego początku istnienia Mediwizyty dbamy o przemyślany dobór współpracowników. Dzięki temu w gronie naszych partnerów znajduje się między innymi  Medicover, Axa, Allianz, Falck, Mediklinika, Balticmed oraz Fizjoline.