Skip to main content

Diagnostyka w domu Pacjenta

Zadbaj o siebie, zadbaj o bliskich

Często się zdarza, szczególnie w przypadku osób starszych lub dzieci, że wizyta w przychodni lub punkcie pobrań jest niewygodna lub wręcz niemożliwa. Zdając sobie z tego sprawę postanowiliśmy wprowadzić do naszej oferty możliwość wykonania podstawowej diagnostyki w domu pacjenta. Dzięki temu, nasz specjalista może w czasie wizyty wykonać konieczne testy i od razu zaordynować odpowiednie postępowanie medyczne. A wszystko to profesjonalnie, komfortowo, bezpiecznie, bez kolejek i niepotrzebnego stresu.

BADANIE Z KRWI – TESTY CRP

Białko CRP jest najbardziej czułym białkiem tak zwanej „ostrej fazy”. Pojawia się w organizmie jako reakcja immunologiczna na czynnik zapalny już w kilka godzin po kontakcie z patogenem. Dzięki temu, określając jego poziom, można bardzo szybko wykryć wszelkie infekcje, w tym bakteryjne, wirusowe, pasożytnicze oraz grzybicze. Testy CRP są również pomocne przy monitorowaniu ogólnego stanu zdrowia pacjentów, a także przy monitorowaniu i diagnozowaniu chorób reumatycznych i nowotworowych, a także określaniu stanu zdrowia u osób w trakcie rekonwalescencji po zawale serca oraz po urazach. Badanie pozwala nie tylko na szybkie wykrycie problemu, ale również na stwierdzenie skuteczności prowadzonego leczenia.

BADANIA Z WYMAZÓW

Nieustannie udoskonalamy formułę opieki nad naszymi pacjentami dążąc do skrócenia procedur medycznych oraz czasu obiegu informacji. Efektem ma być szybsze podejmowanie decyzji terapeutycznych i, tym samym, poprawa wyników leczenia. Stawiając sobie za cel poprawę możliwości diagnostycznych szukaliśmy sposobu na optymalizację tego procesu. Wykorzystując nowości dostępne na rynku medycznym znaleźliśmy rozwiązanie – szybkie testy laboratoryjne potocznie zwane „testami przyłóżkowymi”. Na miejscu, w domu pacjenta przeprowadzamy proste badania diagnostyczne pozwalające w trybie pilnym wykryć obecność bakterii czy wirusa. Dzięki temu w czasie jednej wizyty jesteśmy w stanie nie tylko wskazać przyczynę problemu, ale również zaordynować odpowiednie leczenie.

WYMAZ Z NOSA

Wymaz z nosa pobieramy za pomocą specjalnej szczoteczki. Metoda ta jest zupełnie bezbolesna, nie powoduje uszkodzenia błony śluzowej ani nie wymaga specjalnego przygotowania. Może być powtarzana wielokrotnie niezależnie od wieku badanego. Wymaz z nosa stosujemy w diagnostyce i leczeniu grypy, a także infekcji wirusami RSV oraz edenowirusami odpowiadającymi za większość chorób układu oddechowego u dzieci poniżej 2 roku życia.

WYMAZ Z GARDŁA

Chyba każdy z nas cierpiał z powodu bólu gardła, czy chrypki, przypadłości typowych dla sezonu jesienno-zimowego. Często, na wstępnym etapie rozwoju infekcji, ciężko stwierdzić czy przyczyną dolegliwości są bakterie czy wirusy. W takiej sytuacji warto wykonać wymaz z gardła, który pomoże precyzyjnie określić przyczynę choroby i wdrożyć odpowiednią terapię. Dzięki temu unikamy zbędnego podania antybiotyków, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci. Badanie jest oczywiście w pełni bezpieczne dla pacjenta.

ROZSZERZONA DIAGNOSTYKA

Idealnym dopełnieniem naszej kadry lekarzy jest zespół wykwalifikowanych pielęgniarek. Podobnie jak resztę naszego personelu wyróżnia je szeroka wiedza oraz wieloletnie doświadczenie w pracy z różnymi grupami pacjentów. Dzięki temu każda wizyta przebiega w życzliwej, komfortowej atmosferze, a wszystkie czynności wykonywane są zgodnie z najwyższymi standardami. Dodatkowo, znajome, domowe otoczenie oraz towarzystwo bliskich osób redukują stres do minimum, co jest szczególnie istotne w przypadku dzieci i osób starszych. Pielęgniarskie wizyty domowe obejmują między innymi porady i edukację, opatrunki, iniekcje podskórne, dożylne i domięśniowe, pobieranie próbek krwi i moczu, a nawet cewnikowanie czy zakładanie sondy żołądkowej. Co istotne, współpracujemy z największym, renomowanymi laboratoriami, takimi jak ALAB, Diagnostyka oraz Synevo, dzięki czemu wyniki badań są szybko dostępne ( dostęp internetowy ) i w pełni wiarygodne. Efektem jest sprawne postawienie trafnej diagnozy, wdrożenie dostosowanej do potrzeb pacjenta terapii i szybka poprawa stanu zdrowia.